preloader

Tvorba eshopu na míru

V článku Tvorba eshopu na míru se dozvíte:

Proč řešit tvorbu eshopu na míru?

Tvorba eshopu na míru je věc, kterou by jste měli pečlivě zvážit. Provozování e-shopu, pokud tedy chcete uspět, což nejspíše chcete od Vás totiž bude vyžadovat velkou dávku úsilí a času, nebo peněz (a to se samozřejmě nebavíme jen o tvorbě eshopu ale i o marketingu atd.) Vše záleží od Vašich možností a dovedností. Pokud si chcete dělat věci svépomocí a nemáte zkušenosti s provozem e-shopu nebo podílení se na provozu e-shopu (například zaměstnání v firmě provozující e-shop) dost možná ve spoustě věcech dříve či později narazíte na to, že některá Vaše činnost není dostatečně efektivní a budete tedy muset využít například služeb programátora či SEO specialisty, nebo PPC reklamy, někdy narazíte také například na technické limity platforem (pokud máte pronajmutý e-shop například u Shoptetu nebo na E-shop rychle či jiném krabicovém řešení). Krabicové řešení pro tvorbu vlastního e-shopu jsou většinou technicky dobře podchycené a obsahují vše, co by e-shop měl umět. Nicméně měl neznamená mohl. A to mohl je mnohdy rozhodující v tom, aby jste získali náskok před konkurencí. Tvorba eshopu na míru dnes už nutně neznamená vyložit statisíce až miliony, pokud si jej chcete udělat od programátora, je mnoho CMS (redakčních systémů) které Vašemu programátorovi tvorbu eshopu na míru usnadní, tím že dané redakční systémy (například WordPress a PrestaShop – které jsou jedny z nejznámějších) obsahují plnou škálu základních funkcí a ty které neobsahují se pak už jen dají doprogramovat na míru nebo využít buď free nebo placené verze pluginů.

Výhody tvorby eshopu na míru

Tudíž jak jsme si již sdělili, největší výhoda tvorby eshopu na míru je to, že je snadno upravitelný a tak se spíše vyhnete migracím které jsou velmi často problémové a můžou se různě komplikovat bez ohledu na to, jak dobře jsou řešeny a kým. Při krabicovém řešení totiž může nastat tzv. bod zlomu, kdy vehementně budete chtít nebo potřebovat funkci, bez které se nehnete dále. Mezi nejzákladnější výhody tvorby eshopu na míru můžeme vzít v úvahu tyto:

  • Větší možnost upravitelnosti – každá funkce kterou nemáte ale chcete ji nebo ji dokonce potřebujete, můžete doprogramovat anebo nechat doprogramovat, sice to bude něco stát ale Vy budete mít funkci, kterou by jste třeba na krabicových řešeních nezískali.
  • Menší pravděpodobnost potřeby migrovat – Pokud někdy vyrostete, může se stát že budete potřebovat migrovat například na výkonnější hosting nebo na řešení, které umožňuje něco, co shoptet ne, tak zvolíte-li správný hosting a správné technické řešení, tak nejspíše migrovat nikdy nebudete potřebovat, a ze své praxe mohu potvrdit, že méně migrací = méně komplikací.
  • Funkce které si namíru doprogramujete nebo si je necháte doprogramovat můžete dále i ostatním majitelům e-shopu nabídnout k prodeji jako tzv. „polotovary“ nebo-li pluginy, či add-ony, tím můžete získat další příjem.

Tvorba eshopu na míru – cena

A kolik tvorba eshopu na míru stojí? Cena záleží od konkrétní firmy, každá firma má nějaké své know-how, využívá jiné technologie a má tedy různě a jinak zaměřené programátory, jsou firmy které Vám tvorbu eshopu na míru zprostředkují například za statisíce nebo hodinovou sazbu přes 1000,- Kč bez DPH, pokud obzvlášť necháváte programovat e-shop na technologiích jako je PHP framework Laravel, Symfony nebo třeba CodeIgniter. Vhodnou cestou pro většinu segmentů které by jste mohli prodávat je tedy vytvořit e-shop na CMS (redakčních systémech) jako je například WordPress (WooCommerce), PrestaShop nebo Joomla, tyto systémy obsahují spousty základních funkcí, dají se k nim snadno doprogramovat různá rozšíření či v nich upravovat různé věci, ať už jde o technickou funkcionalitu, nebo například designové věci v šabloně.

Avšak ani tyto nejpopulárnější redakční systémy Vám nezaručí to, že budete úspěšně prodávat, k tomu Vám dopomůže mix zákaznického servisu, online marketingu (e-mailing, PPC reklamy, SEO a další), a samozřejmě i cenotvorba a unikátní obsah, kterým podchytíte uživatele v různých fázích nákupního procesu.

Osobně bych z redakčních systému pro tvorbu eshopu na míru doporučil WordPress zejména kvůli jednoduché správě, kterou můžete leckoho naučit, nebo nechat naučit, ale také proto, že zkrátka více lidí WordPressu rozumí a specializuje se na něj, než například na Drupal, PrestaShop nebo Joomlu, díky tomu v případě, že budete potřebovat vyměnit programátora, nebo rozšířit tým o dalšího, budete to mít snažší.

Pokud by jste chtěli vytvořit eshop na míru od programátora s několikaletou zkušeností, mohu Vám doporučit, koho jiného, než sebe 🙂 Mezi mé reference patří Ministerstvo pro místní rozvoj, kde se podílím jako subdodavatel, ŠMVV, Sancepodnikat.cz ale i v rámci menších či větších customizací mi pod rukou již prošly desítky webů a e-shopů, mimo jíné jsem nedávno také měl tu čest ve spolupráci s PhDr. Michalem Kubovicsem, Ph.D. hodnotit předměty tvorba webových stránek a digitální marketing na FMK UCM v Trnavě. Zároveň Vám jsem schopný pomoci i s problematikou SEO do které mám přesah, nebo dodat kvalitní grafické materiály ať už jde o návrhy vizitek, tak například i bannery a logo pro Váš nový e-shop.

V případě zájmu mne tedy kontaktujte na e-mailu: oresansky@royalonogy.com

Další příspěvek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *